Galatasaray’da şok! ‘Kulübü 8 milyon euro istiyor, transfer hayal’

0

Galatasaray’da şok transfer sözleri! ‘Kulübü 8 milyon euro istiyor, transfer hayal’

Galatasaray‘da bütün camia yarın yapılacak olağanüstü seçimli genel kurula dikkatini verdi. Herkes yeni başkan ve yönetim kurulunun belirlenmesinden sonra yapılacak yeni transferleri büyük bir merakla bekliyor. Seçimde kim seçilirse seçilsin, yıldız bir golcünün Galatasaray’a transfer edilmesine net gözüyle bakılıyor. Fakat usta isimden kulübün transferde ilk sırasında bulunan golcüyle ilgili şaşırtıcı bir yorum geldi.

Yeni Yönetimin İlk İşi Transfer

Sarı-kırmızılı kulüpte Burak Elmas’ın ibra edilmemesinden bu yana süregelen belirsizlik süreci sebebiyle hem transferler hem de yeni teknik direktör konusu askıya alınmıştı. Fakat yarınki seçimde başkanlığa hangi isim seçilirse seçilsin hemen işe başlayacak

Usta İsimden Şok Edici Sözler

Galatasaray’da geçtiğimiz yıl da gündeme gelen fakat transfer edilmeyen oyuncu için girişimler başlamıştı. Sarı-kırmızılı kulübün yeni yönetiminin transferi için çaba göstereceği golcü oyuncuyla ilgili usta isimden çarpıcı bir açıklama geldi. Milliyet Gazetesi’nin usta yazarı Osman Şenher bugün kaleme aldığı yazısında, hem yarın yapılacak seçimi hem de golcü transferiyle ilgili çok konuşulacak sözler kullandı. İşte Şenher’in o yazısı;

”Galatasaray başkanına saygılı olun

Galatasaray’da seçim günü geldi. Yarın, genel kurul üyeleri başkanı belirleyecek. Yeni patronun kim olacağını tahmin edemiyorum. Ama Dursun Özbek, projeleriyle, ekibiyle camiasını Eşref Hamamcıoğlu’ndan daha çok heyecanlandırdı. Bilhassa Erden Timur’un basketboldaki başarısı Özbek’e çok büyük artı getirdi.

Yine de iki adayın da artıları ve eksikleri bayağı kabarık. Son sözü kongre üyeleri söyleyecek. Ama benim anlayamadığım bir konu var. Adnan Polat, Ünal Aysal, Mustafa Cengiz ve Burak Elmas şu anki tüzükle linç edildiler. Bunu yapanlar başkanlık makamını itibarsızlaştırdılar. Bugüne kadar neden Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek ‘Bu tüzüğün değişmesi lazım’ demediler. Tüzükten memnunlar gibi hareket ediyorlar.

Başkan kim olursa olsun onun da başına aynı şeyler gelecek. Camiada sevginin, bütünleş-menin geri geleceğine ben inanmıyorum. O kadar çok kapıların arkasında laflar konuşuluyor ki, herkes birbirini eleştirip duruyor. Kongre üyeleri bölünmüş durumda. Tamam, bütünleşme ve sevgi olmayabilir. Herkesin de birbirini sevme zorunluluğu yok. Ama Galatasaray başkanına camiadaki herkes saygı göstermeli.

Göreceksiniz pazar günü yeni patron için ‘Galatasaray’ı yıkacak. Bir daha kulüp toparlanamaz’ gibi yorumlar okuyacağız, duyacağız. Önce bunun önüne geçmek lazım. Gelecek olan başkanın, daha sonra da teknik direktörün bu camiaya sevgiyi, saygıyı getirmesi lazım. Biz yıllardır teknik direktör, yönetim kavgalarından bıktık. 117 yıllık dev çınar, bundan büyük zarar gördü. Dilerim bir daha bunlar yaşanmaz.

Yeni başkan getireceği ekibi, teknik direktörü, yardımcılarını göreve başlatmadan önce bir kere değil, yüz kere düşünmesi lazım. Federasyonla yapılan kavgaların, alınan cezaların, ödenen paraların kulüpten neler götürdüğünü bir düşünün.

Artık kimse buna tahammül edemez. Sabır bir yere kadar. Artık sabırların tükendiği yerdeyiz. 30 milyon taraftar var. Bu taraftarları bölmek, birbirine düşürmek hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Bu böyle biline. Şimdiden söylüyorum yeni başkan keyif yapmaya gelmiyor. Çok büyük sorunlarla savaşacak. Allah yardımcısı olsun. ”

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/06/Galatasaray-betzmarksports.com_.jpg
Galatasaray-betzmarksports.com

Umut Bozok Hayal

Kasımpaşa formasıyla geçtiğimiz sezonda gol krallığı yaşayan Umut Bozok, geçen dönem Galatasaray formasını giymeyi çok istedi. Ancak maalesef sarı-kırmızılı kulüp aynı isteği göstermedi. Galatasaray, gitti Cicildao, Morutan ve Gomis’i aldı. Umut’un geçen seneki bonservisi epey düşüktü. Şimdiyse Lorient kulübü 8 milyon euro talep ediyor ve ben bunu her yerden duyuyorum. Bu şartlar altında ne kadar Galatasaray forması giymek istese de Umut Bozok’un sarı-kırmızılı kulübe transfer olması hayal gibi geliyor bana.’ sözleriyle yazısını sonlandırdı.

‘Galatasaray İle Ciddi Bir Şey Yok’

Geçtiğimiz günlerde kendi Twitch kanalında Galatasaray ile anlaştığı yönündeki haberler sorulan Umut; “Galatasaray ile ilgili bir şey yok. Açık söylüyorum, ciddi bir şey yok. Tatildeyim. Kasımpaşa’ya 1 sene kiralık gelmiştim. Şimdi Lorient’e dönüyorum. Lorient ile 1 yıllık daha sözleşmem var.” cevabını vermişti.

Burak Yılmaz’dan Sonra Bir İlk

Spor Toto Süper Lig’de sezonu Kasımpaşa’da kiralık geçiren Umut Bozok, attığı 20 golle gol kralı olmuş ve Burak Yılmaz’dan (2012/13) sonra krallık yarışını birinci sırada tamamlayan ilk yerli futbolcu olmayı başarmıştı.

Milli Takıma da Çağırıldı

Kasımpaşa formasıyla sergilediği performansla Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz’un da gözünden kaçmayan Umut, aday kadroya alınmış ancak sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkarılmıştı.

Cevap bırakın