Lucescu’ya Fenerbahçe’den Ciddi Teklif

0

Lucescu’ya Fenerbahçe’den Ciddi Teklif

Türkiye’de geçtiğimiz dönemlerde vir süreliğine Beşiktaş ve Galatasaray’ı çalıştıran Rumen Teknik Direktör Mircea Lucescu, Fenerbahçe’den yakın zamanda çok ciddi bir teklif aldığını duyurdu. Ülkemizde Beşiktaş ve Galatasaray’la şampiyonluk elde eden ve bir dönem A Milli Takım‘ı da çalıştıran Dinamo Kiev’in Teknik Direktörü Mircea Lucescu Fenerbahçe’nin radarına girdi.

Sarı lacivertlilerde teknik direktörlük konusu henüz kesinlik kazanmazken Jorge Jesus ve Joachim Löw listenin başındaki isimlerdendi. Portekizli teknik adam Jorge Jesus’la görüşmelerde epey yol alan Fenerbahçe, deneyimli çalıştırıcıyı takımın başına getirmek isterken Mircea Lucescu da yakın zamanda teklif aldığını açıkladı.

“Çok Ciddi Teklif Aldım”

Gazeta Sporturilor’a konuşan Lucescu, “Bu yaz Dinamo Kiev’den ayrılacak mısınız?’ sorusunu cevaplarken sarı lacivertlilerden teklif aldığını da açıkladı.

Fenerbahçe’de ciddi bir teklif aldığını ancak Dinamo Kiev’i bu durumda bırakmayacağını belirten Lucescu, “Dinamo Kiev’le 2024’e kadar kontratım var, onları bu kaosun içinde bırakıp gidemem. Fenerbahçe de dahil olmak üzere çok ciddi teklifler aldım ancak burada kalmaya karar verdim. Dinamo Kiev’i bu durumda bırakıp gitmem. Teklif edilecek hiçbir şey için bunu yapamam. Çünkü bu hareket korkaklık olur. Dünyadaki hiçbir şey bana bu hareketi yaptıramaz” şeklinde konuştu.

Lucescu, 2001-2002 sezonunda Galatasaray’la, 2002-2003 sezonunda ise Beşiktaş’la Süper Lig şampiyonluğu yakalamıştı.

Cevap bırakın