‘Neymar, PSG’den ayrılmayı düşünüyor’ iddiası

0

‘Neymar, PSG’den ayrılmayı düşünüyor’ iddiası

PSG taraftarının tepkisi sonrasında takımdan ayrılacağı iddia edilen Neymar, gelecek sezona ilişkin kararını verdi. Paris Saint-Germain’de (PSG) toplamda 5 yıldır forma giyen Brezilyalı yıldız futbolcu Neymar takımdan ayrılmayı düşünüyor. 2017’de rekor transfer ücretiyle PSG’ye katılan 30 yaşındaki futbolcu, yıllık 24 milyon sterlin kazanç elde ediyor.

Fransız basınından gelen habere göre, kulüpte istenmeyen adam haline gelen Neymar da kulüpten ayrılmanın yollarını bulma peşinde. PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi de geçen sezon takımdaki eksikler hakkında konuşurken Neymar’ın gelecek sezon kulüpte kalıp kalmayacağı konusunda spekülasyonlara yol açan açıklamalarda bulundu.

PSG Başkanı’ndan İmalı Açıklama

RMC Sport’a konuşan Al Khelaifi, “Neymar’ın bu yaz takımdan ayrılması mümkün mü? Size söyleyebileceğim tek şey, tüm oyuncuların geçen sezondan çok daha fazlasını yapmasını beklediğimiz. Çok daha fazla! Hepsinin yüzde 100 olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

PSG Başkanı’nın bu açıklamalarıyla kendisine yöneltildiğini düşünen Neymar’ın takımdan ayrılmaya hazırlandığı iddia edildi. Ancak yüksek maaşı ve bonservis ücreti beklentisinin fazla olması transfer olmasının önüne geçiyor.

Juventus’a Önerildi

The Sun’da Brezilyalı forvetin temsilcilerinin Juventus ile görüştüğü iddia edildi. Ancak İtalyan kulübü, oyuncunun mevcut ücretlerini karşılayamayacağını bildirdi ve maaş talebi değişmedikçe PSG’den ayrılması mümkün olmayacağı söylendi.

Cevap bırakın