Sergio Oliveira, 7 saatlik zirve sonunda Galatasaraylı oldu!

0

Son dakika: Sergio Oliveira, 7 saatlik zirve sonunda Galatasaraylı oldu! Bugün İstanbul’a geliyor, maliyeti… | Transfer haberi

Galatasaray uzun pazarlık süreci sonrasında Porto ve Sergio Oliveira’yı ikna etti. Galatasaray, Porto’nın tecrübeli orta saha oyuncusu Sergio Oliveira ile yapılan anlaşma hiç de kolay olmadı. Pazarlığı 10 milyon Euro’dan açan Portekiz ekibi 3 milyon Euro artı bonuslara iknası sağlandı. İlk başta 3+1 yıl teklif edilen ancak “Burada dört yıllık kontratı yakıyorum” diyen Oliveira’nın isteği onay aldı ancak oyuncunun 4 milyon Euro garanti para isteği de yıllık 2 milyon 750 bin Euro’ya indirildi.

Galatasaray Transfer çalışmaları için, Milano’ya giden Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur’un ilk hamlesi orta sahayken, yoğun çaba sarfedilen Sergio Oliveira transferi başarıyla sonuçlandı. Erden Timur Portekiz Ligi ekiplerinden Porto’da forma giyen 30 yaşındaki futbolcu için önceki gece 03.00’e kadar yoğun mesai yaptı. Milano’da bir Balık restoranında başlayan transfer zirvesi, Timur’un kaldığı otelde tamamladı.

Fenerbahçe de Talip Olmuştu

Pazarlıklara başlarken 30 yaşındaki futbolcunun Porto ile 4 yıl daha kontratı mevcutken, sözleşmesindeki 12 milyon Euro’luk çıkış maddesi önem arz ediyordu. Bu oyuncuya talip olan Fenerbahçe’nin daha önce iki defa Porto ile görüştüğü ancak bonservisini 8 milyon Euro’nun altına indiremediği için transferden vazgeçtiği gündem oldu. Porto da Galatasaray ile görüşmelerde rakamı 10 milyon Euro’dan itibaren başlattı.

6 Milyondan 3 Milyona Düştü

Yaklaşık 10 gün önce verilen bu rakam daha sonraları Oliveira’nın isteği ve Porto’nun futbolcuyu kadroda düşünmemesi sebebiyle milyona indirildi. Porto dün Milano’daki görüşmelerde bir indirim daha yaparak 6 milyon Euro’ya kadar düştü. Timur yaklaşık 7 saatlik pazarlık sonrası 3 milyon Euro garanti bonservis ücreti ve 1 milyon Euro bonus karşılığı Porto’yu tekliflerine ikna etti.

Bugün İstanbul’a Gelecek

30 yaşındaki futbolcu, başlangıçta Galatasaray’ın 3+1 yıllık mukavele teklifini uygun bulmadı ve “Porto ile 4 yıllık net kontratı bırakıyorum” diyerek direkt 4 yılda ısrarcı oldu. Sarı kırmızılılar 4 yılı kabul etti buna karşılık maaş isteğini 2 milyon 750 bin Euro’ya düşürmeyi başardı. Yıldız futbolcu bugün özel uçakla İstanbul’a iniş yapacak. Joao Pedro konusunda menajeri 700 bin Euro yerine, 2.6 milyon Euro komisyon talep etti ve ardından görüşmeler durdu.

Cevap bırakın