Tom Huddlestone, oyuncu-antrenör olarak Manchester United’a gidiyor

0

Tom Huddlestone, oyuncu-antrenör olarak Manchester United’a gidiyor

Championship ekiplerinden Hull City ‘e veda eden deneyimli futbolcu Tom Huddlestone, Manchester United’da farklı bir rolde sahne alıyor. Premier Lig ekiplerinden Manchester United genç futbolcuların başına tecrübeli bir ismi koyuyor. İngiliz milli futbolcu Tom Huddlestone, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’de bir sezon geçirdi ve bu yaz takıma veda etti. 35 yaşındaki futbolcunun geleceği konusundaki belirsizlik devam ederken Huddlestone’ın ayağına yeni bir fırsat geldi. Manchester United, Tom Huddlestone’ı genç takımda oyuncu-antrenör yapacak.

Tom Huddlestone, Manchester United yolunda

The Athletic’ten gelen habere göre Manchester United, U21 takımının başına Tom Huddlestone’ı getiriyor. Deneyimli futbolcu İngiliz devinde oyuncu-antrenör görevini yapacak. U21 takımını çalıştıracak Huddlestone ayrıca bu maçlarda da forma giyebilecek. Manchester United geçen sezon aynı formülü Paul McShane’de denemiş ve 36 yaşındaki futbolcu hem antrenör hem de oyuncu olarak genç takımda görev almıştı.

Tom Huddlestone hangi takımlarda oynadı?

Futbola Derby altyapısında başlayan Huddlestone 2005’te 5 milyon euro’ya Tottenham’a transfer olmuş ve 8 yıl sonra 2013 yılında Hull City’e gitmişti. 2017’de Derby’ye dönen oyuncu 2021 yazında ise Hull City’ye geri dönüş yaptı. Huddlestone geçen sezon sonunda Acun Ilıcalı’nın kulübünden ayrıldı. Tom Huddlestone kariyeri boyunca orta saha, ön libero ve stoper bölgelerinde görev aldı.

Cevap bırakın