A Milli Erkek Voleybol Takımı Portekiz’i Trabzon’da Misafir Edecek

0

A Milli Erkek Voleybol Takımı Portekiz’i Trabzon’da Misafir Edecek

A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2022 yılındaki ilk sınavını Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından organize edilen Avrupa Altın Ligi’nde veriyor. İlk maçında Slovakya’yı 3-yenen milli takım, 1 Haziran’da deplasmanda, 5 Haziran’da da Trabzon’da Portekiz ile mücadele edecek.

Milli takım, grup aşamasındaki maçları Elazığ ve Trabzon’da oynayacak. İlk maçında Slovakya’yı Elazığ Fırat Üniversitesi Salonu’nda 3-0 mağlup eden Filenin Efeleri, grubun ikinci müsabakasında da 1 Haziran Çarşamba günü saat 23.00’da Portekiz ile deplasmanda karşılaşacak. Milli takım, ardından 5 Haziran Pazar günü saat 16.00’da da Trabzon Hayri Gür Spor Salonu’nda Portekiz ile 3. hafta mücadelesine çıkacak.

Turnuva 6 ayaklı ve 3 gruplu. 2022 CEV Avrupa Altın Ligi‘ndeki ilk maçında Slovakya’yı geçen ay-yıldızlı ekip, Portekiz’i her iki maçta da mağlup edip zirveye sağlam adımlar atmak istiyor. Toplam 6 ayaktan oluşan ve 3 grup şeklinde lig usulü olarak oynanacak maçlar sonucunda; gruplarını ilk sırada tamamlayan ülkeler ve final grubuna ev sahipliği yapacak ülke, Final-Four maçına dahil olmaya hak kazanacak.

“Trabzon halkını müsabakalara bekliyoruz”Karşılaşmaya girişlerin ücretsiz olacağını belirten Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Sporcularımızın çeşitli spor dallarındaki başarıları ile gururlandığımız bu zamanlarda, A Milli Erkek Voleybol Takımımız da Türkiye’nin spor alanındaki gücünü bir kez daha gösterecektir. Trabzon halkının, sporseverlerin Türk bayrakları ile salonu doldurarak milli takımımızı coşkuyla destekleyeceğine yürekten inanıyorum” şeklinde ifade etti.

Cevap bırakın