A Milli Erkek Voleybol Takımımız Dünya Şampiyonası için gün sayıyor

0

A Milli Erkek Voleybol Takımımız Dünya Şampiyonası için gün sayıyor

Voleybolda Milli Takım mesaisinde Filenin Sultanları kadar, Filenin Efeleri de yoğun bir program deneyimliyor. Haziran ayında Avrupa Altın Ligi’yle başlayan mücadele, temmuz ayındaki Dünya Challenge Kupası‘yla sürdü. Şimdi de 2023 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde çaba gösteren A Milli Erkek Takımımız, 10 gün sonra da Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. Farklı kadrolarla katıldığımız Akdeniz Oyunları ve İslami Dayanışma Oyunları da eklendi.

2023 Avrupa’ya 2 puan yetecek Millilerimiz şimdi de 2023 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 3’te 2 yaparak yoluna ilk maçında Azerbaycan’ı, 2. maçında da Danimarka’yı yenen Ay-Yıldızlılar, deplasmanda oynadığı 3. maçta ise fire verdi. Takımımız, Danimarka deplasmanından (25-20, 19-25, 28-26, 20-25, 15-9) 3-2’lik yenilgi dönse de rakibinden 1 puan kopardı. 7 puanla A Grubu’nda zirvedeki yerini koruyan Filenin Efeleri, 2023 Avrupa Şampiyonası yolunda şansını devam ettirdi.

Yarın grupta oynayacağı son maçında Azerbaycan’ı 3-2’lik skorla mağlup etmesi durumda bile Ay-Yıldızlılar liderliğini garantilemiş olacak ve 2023 Avrupa Şampiyonası biletini cebine katacak. Danimarka’nın son maçını 3 puan alarak kazanması ve bizim kaybetmemiz dahilinde ise en iyi 2. 5 takım arasındaki yeri kazanmak gerekecek.

Dünya Şampiyonası’nda ilk rakip için

Ve gelecek hafta sıra Dünya Şampiyonası’na gelecek. Polonya ve Slovenya’nın ortak düzenlediği 2022 Dünya Şampiyonası’na, tarihte 4. kez katılım gösteren Filenin Efeleri, dünya sıralama puanı için elinden geleni yaparak en iyi dereceyi elde etmeye çabalayacak. Millilerimiz, E Grubu’nda İtalya, Kanada ve Çin ile mücadele edecek. Ay-Yıldızlar gruptaki ilk maçını 27 Ağustos’ta Çin’le yapacak. Türkiye, Dünya Şampiyonası’na daha önce 1956, 1966, 1998’de katılmıştı.

Cevap bırakın