Filenin Efeleri’nin rakibi Hırvatistan

0

Filenin Efeleri’nin rakibi Hırvatistan

A Milli Erkek Voleybol Takımı, son şampiyon ünvanıyla çıktığı CEV Avrupa Altın Ligi’ni 4’te4’ü bularak maçı lider olarak tamamladı. Filenin Efeleri bu sayede üst üste 3.kez ismini Dörtlü Final’e yazdırmayı başardı. Gruplarda Slovakya ve Portekiz‘i 2’şer maçta da rahatlıkla mağlup etmeyi başaran AyYıldızlılar‘ın Dörtlü-Final’deki rakibi ev sahibi Hırvatistan oldu.

Finale Kalmak FIVB Challenger Kupası’na Gitmek İçin Yeterli

Milletler Ligi’ndeki Filenin Sultanları‘nın yanında Filenin Efeleri de bu haftasonu, CEV Avrupa Ligi Altın Ligi Dörtlü-Finali’nde önemli bir karşılaşma yaşayacak. Cumartesi günkü yarı finalde Hırvatistan’la karşı karşıya gelecek Millilerimiz rakibini mağlup etmesi halinde finale çıkabilecek ve FIVB Dünya Challenger Kupası’nda katılma hakkını kazanacak. Diğer yarı finalde ise Çekya ile Ukrayna karşılaşacak.

Final maçı pazar günü olacak. Filenin Efeleri, FIVB Challenger Kupası’nda da şampiyon olabilirse, 2023’te FIVB Milletler Ligi’nde yerini alacak. Bir başka Erkek Milli Takım kadromuzda 25 Haziran’da başlayacak Akdeniz Oyunları’nda kürsü için mücadele verecek. Milliler, B Grubu’nda Cezayir, Yunanistan ve Fransa’yla karşı karşıya gelecek.

Cevap bırakın