Türk Hava Yolları ve Türk Telekom Fonex Şirketler Voleybol Ligi Şampiyonu

0

Türk Hava Yolları ve Türk Telekom Fonex Şirketler Voleybol Ligi Şampiyonu

Bu sezon 13.’sü gerçekleştirilen ve final maçlarının oynandığı Fonex Şirketler Voleybol Ligi’nin kadınlar kategorisinde Türk Telekom, erkekler kategorisinde ise Türk Hava Yolları kupayı kaptı.

Fonex Şirketler Voleybol Ligi’nin final ve üçüncülük maçları 6 Mart 2022 tarihlerinde Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynandı. Final maçlarına Uluslararası hakemlerimiz Erdal Akıncı ve Seçkin Yener düdük çaldı.

Kadınlar kategorisi final maçında, telekomünikasyon sektörünün iki devi karşı karşıya geldi. Turkcell’i 3-0 mağlup eden Türk Telekom’un sultanları kupaya uzanırken ilk şampiyonluğunu yakalamış oldu. Üst üste dört final oynama başarısı gösteren Turkcell sezonu ikinci olarak bitirdi. Bronz madalya maçını İş Yatırım kazanırken KPMG ligi dördüncü sırada tamamladı.

Aynı gün erkekler finalinde de efsanevi bir maç oynandı. Finalde Anadolu Hayat Emeklilik ve Türk Hava Yolları takımları mücadele etti. Türk Hava Yolları rakibine set vermeden ilk şampiyonluğunu yakaladı. Anadolu Hayat Emeklilik gümüş madalyanın sahibi olurken ilk defa ilk dört arasına kalan ETİ bronz madalyayı elde etti. Turkcell ise turnuvayı dördüncü sırada tamamladı.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/03/Son-Dakika-Turkiye-Voleybol-Haberleri_betzmarksports.jpg
Son-Dakika-Turkiye-Voleybol-Haberleri_betzmark sports

Erkekler Ligi

Fonex En Değerli Oyuncu: Soner Tekgül (Türk Hava Yolları)

Fonex En İyi Baş Smaçör: Hüseyin Genç (Anadolu Hayat Emeklilik)

Hardline En İyi Orta Oyuncu: Özcan Durmaz (ETİ)

Hardline En İyi Pasör: Taner Etkin (Turkcell)

Hardline En İyi Pasör Çaprazı: Tolga Ayaz (Türk Hava Yolları)

Öneri Popüler Tenis Haber: Hakeme Raketiyle Saldıran Ünlü Tenisçiye Ceza

Cevap bırakın