Türkiye-Tayland Voleybol Final Maçı

0

Türkiye-Tayland Voleybol Final Maçı

FIVB Milletler Ligi‘nde finale yaklaşıldı. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 3 ayaktan oluşan 12 maçlık eleme aşamasını 7 galibiyet, 23 puanla 7. sırada bitirdi. Son ayakta Filenin Sultanları, ev sahibi Kanada önünde sürpriz yenilgi alsa da Japonya’yı yıkıma uğrattı, son Olimpiyat Şampiyonu ABD’den de 1 puan elde etmeyi başardı. Final etabı 13-17 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek. Sistem gereği ev sahibi avantajıyla 1. sıraya yerleşen Türkiye’nin, çeyrek finaldeki rakibi Tayland olarak belirlendi.

Kadın Voleybol Milli Takımımız, en büyük hedef olan, eylül ayındaki Dünya Şampiyonası yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünya sıralamasının da Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için önem kazandığı yeni sistemde, puan veren ve sadece hazırlık değil, kota anlamında da önem arz eden FIVB Milletler Ligi’nde 3. ve son ayak da Kanada’da bitirdi. Filenin Sultanları, Ankara’daki 1. ayağı 4’te 3, Brezilya’daki 2. ayağı 4’te 2, Kanada’daki 3. ayağı da 4’te 2 olmak üzere 12 maçta 7 galibiyet, 23 puanla 7. sırada bitirdi. Ay- Yıldızlılar, 3. ayağa, ev sahibi Kanada karşısında alınan sürpriz yenilgiyle başladı. Ardından Hollanda’yı rahat geçen Millilerimiz, bu ayağa gelene kadar hiç mağlubiyet yüzü görmeyen Japonya’yı yıktı. Eleme aşamasında son maçını Olimpiyat Şampiyonu ABD’yle yapan Filenin Sultanları, güçlü rakibi karşısında maçı karar setine taşıdı, ancak sonunu getiremedi. Karar setini 18-16, karşılaşmayı da 3-2 mağlup olan Türkiye her şeye rağmen, ABD’den 1 puan çıkardı.

Öneri Haber: Filenin Sultanları, Güney Kore’yi 3-1 Devirdi

Ev Sahibi Avantajıyla Rakip Tayland

Sıra Milletler Ligi final etabına geldi. Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı final etabı, 13-17 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da oynanacak. Filenin Sultanları, ev sahibi avantajı nedeniyle direkt olarak çeyrek finali garanti altına almıştı. Ancak çeyrek finalde rakibini belirleyecek sıralamadaki yerini ilk 8’de yer alıp alamaması tayin edecekti. 12 maçlık 3 ayak sonunda puan durumunda 7. basamakta bulunan Ay-Yıldızlılar, ‘ev sahibi bileti’ ve sistem gereği, çeyrek finale 1. sıradan giriş yaptı. Yani lider olarak kabul edilen Filenin Sultanları‘nın çeyrek final eşleşmesindeki rakibi, sıralamayı 8. tamamlayan Tayland oldu. Millilerimiz 13 ya da 14 Temmuz’da oynanacak çeyrek final maçında galip olmayı başarırsa, adını yarı finale yazdıracak. Bu arada, Türkiye eleme aşaması sonunda ilk 8 ülke arasında yer almasaydı, çeyrek finale 8. sıradan girecek ve 1. sıradaki rakiple eşleşme yaşayacaktı.

Cevap bırakın