Türkiye’yi temsil eden Eczacıbaşı ve Halkbank Sahaya Çıkıyor

0

Voleybolda Kupa Kaldırılacak, Türkiye’yi temsil eden Eczacıbaşı ve Halkbank Sahaya Çıkıyor

Avrupa voleybolunda Türkiye’yi temsil eden Eczacıbaşı ve Halkbank bugün çifte kupa zaferi için sahaya çıkıyor.
Eczacıbaşı Dynavit, Avrupa CEVKupası’nı tarihinde 3. kez müzesine götürmek için mücadele verecek. Final serisinin 2. maçında Almanya’dan MTV Stuttgart takımının konuğu olacak Turuncu-Beyazlılar ilk karşılaşmanın avantajıyla rakibinden 2 set alması halinde kupayı kazanacak.

Voleybolda Avrupa Kupaları’nın 2.’si olan CEV, Cup’ta Türkiye bugün kadın voleybolunun lokomotif kulüplerinden Eczacıbaşı Dynavit’le final heyecanını paylaşacak. Turuncu-Beyazlılar daha önce 1999 ve 2018’de hakettiği Avrupa CEV Kupası’nı 3. kez müzesine götürmek için çabalayacak. Finalde Almanya’nın Allianz MTV Stuttgart ekibiyle eşleşen ve İstanbul’da oynanan serinin 1. maçını 3-1 kazanarak rövanş için büyük avantaj sağlayan Eczacıbaşı bugün kupa için sahaya çıkacak.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/03/Eczacibasi-Dynavit-Haberleri-Maclari-Kadrosu_Betzmarksports.jpg
Eczacibasi-Dynavit-Haberleri-Maclari-Kadrosu_Betzmarksports

Finale Tek Yenilgiyle Geldi

Turuncu-Beyazlılar kupa maçında, Alman rakibi karşısında en az 2 set alması halinde şampiyonluğu elde etmiş olacak. Coach Ferhat Akbaş yönetimindeki Eczacıbaşı, CEV Kupası’nda sırasıyla Zeleznicar Lajkovac’ı (Sırbistan),Calcit Kamnik’i (Slovenya), çeyrek finalde Uralochka NTMK Ekaterinburg’u (Rusya) ve yarı finalde de CSM Alba Blaj’ı (Romanya) elemişti. Bu sezon CEV Kupası’nda oynadığı 9 maçta 8 galibiyet elde eden Eczacıbaşı bir tek Uralochka karşısında mağlup oldu.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/03/Halkbank-Voleybol-Takimi-Haberleri-Maclaro-Kadrosu-betzmarksports.com_.jpg
Halkbank-Voleybol-Takimi-Haberleri-Maclaro-Kadrosu-betzmarksports.com

Halkbank Sıfır Mağlubiyet

Halkbank’a kupayı kazanması için tüm galibiyet skorları yeterli olurken aynı zamanda 3-2’lik yenilgi bile şampiyonluğunu ilan etmesine yetmiş olacak. Coach Taner Atik yönetimindeki Halkbank, Challenge Kupası’nda sırasıyla Marek UnionIvkoni Dupnitsa’yı (Bulgaristan), Bosna Sarajevo’yı (Bosna Hersek), 8’li finalde Union Raiffeisen Waldviertel’i (Avusturya), 4’lü finalde TalTech’i (Estonya), yarı finalde de Panathinaikos’u (Yunanistan) yendi. Bu sezon Challenge Kupası’nda oynadığı 11 maçta 11 galibiyet elde eden Halkbank bir tek Panathianikos’a puan verdi.

Cevap bırakın