U17 Milli Voleybol Takımı üst üste ikinci kez Avrupa ikincisi

0

U17 Milli Voleybol Takımı üst üste ikinci kez Avrupa ikincisi

Çekya’nın ev sahipliğinde organize edilen U17 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden 17 Yaş Altı Kız Milli Takımı, final maçında İtalya’ya 3-1 yenildi. Milliler, üst üste 2. kez Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Çekya’nın ev sahipliğinde organize edilen CEV U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Finali’nde 17 Yaş Altı Kız Milli Takımı, final maçında İtalya ile mücadele etti. 25-16, 23-25, 25-20 ve 25-22’lik setlerle rakibine 3-1 mağlup olan ay-yıldızlılar, üst üste ikinci kez Avrupa ikincisi oldu ve gümüş madalya sahibi oldu.

Hakemler: Fuad Aghayev (Azerbaycan), Stoyan Barev (Bulgaristan)
İtalya: Esposito, Monaco, Adigwe, Del Freo, Manfredini, Allaoui, Bonafede (L) (Amoruso, Coba)
Türkiye: Defne, Eslem, Nisan, Bianka İlayda, Ceylin, Begüm, Elif Nur (L), Ece (L) (Talya, Eylül, Simge)
Setler: 25-16, 23-25, 25-20, 25-22
Süre: 92 dakika (20,24,24,24)

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çekya’da düzenlenen 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde İtalya’ya yenilerek ikinci olan Voleybol Milli Takımı için tebrik mesajı ilan etti.

Bakan Kasapoğlu’nun tebrik mesajı:

“Çekya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda İtalya ile finalde mücadele eden ve şampiyonayı ikinci sırada tamamlayan 17 Yaş Altı Kız Voleybol Milli Takımımızı kutluyorum. Avrupa ikincisi olarak bizleri gururlandıran kızlarımızın gelecekte büyük başarılar kazanacağına inanıyorum. 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda elde edilen başarıda emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.”

Cevap bırakın